Gemeente Stekene

Infoavond voor verhuurders 12 maart 2026

Verhuur je een woning of appartement in Stekene? Kom dan naar de infoavond voor verhuurders op donderdag 12 maart 2026. Je krijgt er duidelijke uitleg over nieuwe regels, woningkwaliteit en mogelijke premies.

Tijdens de avond komen deze onderwerpen aan bod:

  • het verplicht conformiteitsattest en de gefaseerde invoering
  • de basisvereisten voor woningkwaliteit
  • renovatiepremies en leningen voor verhuurders
  • je woning sociaal verhuren via een woonmaatschappij

De deuren openen om 19.15 uur. De infoavond start om 19.30 uur en eindigt rond 21 uur. Nadien kan je nog napraten bij een drankje.

Woonpunt Waas geeft uitleg over sociaal verhuren, Interwaas licht het conformiteitsattest, woningkwaliteit en premies toe.

Praktisch

Donderdag 12 maart 2026 - 19.30 tot 21 uur (deuren open vanaf 19.15 uur)
De Foyer in het Cultuurhuis, Polenlaan 14
Deelname is gratis.
Schrijf je vooraf in via bouwenenwonen@stekene.be 

Sociaal verhuren via Woonpunt Waas

Woonpunt Waas is de woonmaatschappij in Stekene. Verhuur je je woning via de woonmaatschappij? Dan nemen zij veel praktische en administratieve taken van je over. Dat geeft meer zekerheid en minder zorgen.

Conformiteitsattest stap voor stap verplicht

Sinds 1 januari 2025 moet je bij een nieuwe verhuring van een woning met bouwjaar vóór 1950 een conformiteitsattest hebben. Deze verplichting wordt stap voor stap uitgebreid. Vanaf 1 januari 2027 geldt ze ook voor nieuwe verhuringen van woningen met bouwjaar 1965 of ouder.

Een conformiteitsattest toont aan dat een woning voldoet aan de minimale kwaliteitsnormen.

Wat is woningkwaliteit?

De Vlaamse regelgeving bepaalt aan welke eisen een huurwoning moet voldoen. Het gaat onder meer over veiligheid, gezondheid en basiscomfort. Denk bijvoorbeeld aan rookmelders, veilige elektriciteit, voldoende stabiliteit van het gebouw, geen vochtproblemen en een basisniveau van isolatie. Alleen woningen die aan deze voorwaarden voldoen, mag je verhuren.

Premies en steun voor renovatie

Investeer je in een bestaande woning, appartement of appartementsgebouw? Dan kan je mogelijk financiële steun krijgen. Dat kan bijvoorbeeld voor werken die energie besparen, zoals dak-, muur- of vloerisolatie, hoogrendementsglas of een warmtepomp. Ook voor werken aan woningkwaliteit, zoals elektriciteit, sanitair, ramen of deuren, bestaan er premies.

Verhuur je je woning via de woonmaatschappij? Dan kan je voor bepaalde werken een premie krijgen tot 50% van het begrensde factuurbedrag, ongeacht je inkomen. Tijdens de infoavond krijg je hierover meer uitleg.

op 06 maart 2026
Ontwerp door CIBE communicatie - Ontwikkeling door LCP